Kerületi Tehetséggondozó munkaközösség alakuló értekezlet
A kerületi Tehetséggondozó munkaközösség nyitóértekezletére Edward De Bono: A hat gondolkodó kalap könyve alapján kidolgozott színes kalapok módszerével készültem, mely segít közös irányt kijelölni egy munkához, illetve megismerhetjük egymás gondolkodását, erősségeit, megoszthatjuk ötleteinket, tudásunkat, elhivatottságunkat egymással, anélkül, hogy vita alakulna ki a résztvevők között.
A fehér kalap alatt megbeszélhettük, hogy mi az, amit már tudunk az óvodai tehetséggondozásról, illetve annak szükségességéről. A fekete kalap használatakor számba vehettük a lehetséges veszélyeket, előálló nehézségeket. A sárga kalap segít nekünk, hogy elkötelezetté válhassunk a tehetséggondozás irányába, mivel itt a pozitív hozadékát, értékeit gyűjtöttük össze több vetület tekintetében (intézmény - presztízs, pedagógus, szülő, gyerek). A zöld kalap segítségével új ötletek, innováció, fejlesztés láthat napvilágot, közös rendezvényeket, eseményeket gondolhatunk ki, határozhatunk meg.
A kék kalap segít a rendszerzésben, hogy mi vinne előre bennünket, illetve a reális cél kijelölésében. A közös cél, irány az lett, hogy megismerjük, hogyan is kell tehetségműhelyt tervezni – elméleti tervezés, valamint gyakorlati útmutató, műhelynapló minta, jó gyakorlatok biztosítása tudásmegosztás által.
Valamint pályázatok és továbbképzések folyamatos keresése.